„Patrz w Lusterka. Motocykle są Wszędzie!”

źródło: Policja Śląska

W sobotę policjanci z katowickiej komendy, wspólnie z motocyklistami z klubu „Moto Pistons Górny Śląsk” przeprowadzili akcję „Patrz w Lusterka. Motocykle są Wszędzie!”

Akcja rozpoczęła się o 10.00. Po krótkiej odprawie w katowickiej komendzie kierowcy jednośladów pojechali na ulicę Meteorologów. Motocykliści rozdawali kierującym samochodami żółte naklejki z hasłem: „Patrz w Lusterka. Motocykle są Wszędzie”.

 

Około 300 kierowców odjechało z przyklejonymi na samochody naklejkami z hasłem promującym akcję. W ten sposób będą popierać bezpieczeństwo na drogach, poprzez zwracanie uwagi innym kierowcom na tę grupę uczestników ruchu drogowego.

źródło: Policja Śląska

źródło: Policja Śląska

 

Policjanci przypominali kierowcom, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego – kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista – miał równe szanse na drodze.

Celem takich działań jest uświadomienie kierowcom samochodów, że motocykl porusza się szybciej i jest w lusterkach słabiej widoczny. Przy okazji akcji, zwrócono uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek. Jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

 

źródło: Policja Śląska

Facebook