Pomylił grę z realem, odpowie za usiłowanie zabójstwa

źródło: Policja Śląska

Kierowca osobowego hyundaia w środku nocy wjechał w pieszych idących chodnikiem. Pijany 23-latek celowo doprowadził do potrącenia dwóch mężczyzn.

Sceny jak z brutalnej gry komputerowej rozegrały się sobotniej nocy w Rudzie Śląskiej. Dwaj pijani 23-latkowie, jeździli służbowym samochodem. Na jednej z głównych ulic Halemby idący chodnikiem piesi pomachali do nich. Pech chciał, że machanie mężczyzn rozwścieczyło pasażera hyundaia. W odwecie postanowił ich rozjechać jak w komputerowej grze. Korzystając z okazji, że kierowca wysiadł na stacji paliw, pasażer wsiadł za kierownicę i pojechał samochodem biorąc na „celownik” pieszych. Wjechał na chodnik i z impetem potrącił idących mężczyzn. Jeden z nich w ciężkim stanie z obrażeniami głowy trafił do szpitala, drugi doznał tylko ogólnych potłuczeń.

Zatrzymany wraz z kolegą został osadzony w policyjnym areszcie. Co ciekawe całą jazdę i potrącenie sprawca nagrał telefonem komórkowym. Prokurator przedstawił 23-latkowi zarzuty usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała i prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Prokurator i śledczy złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie 23-latka. Drugi z kierowców, który nie brał udziału w potrąceniu, odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, miał 1,2 promila alkoholu.

 

źródło: Policja Śląska

Facebook