Najlepszym policjantem lubuskiej drogówki jest …

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Drogówka. Na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem na lubuskich drogach. Dokonują kontroli drogowych w trakcie których sprawdzają trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów czy dokumenty. Oprócz tego obsługują zdarzenia drogowe oraz zabezpieczają imprezy masowe. Zwracają  szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Wobec tych, którzy łamią przepisy prawa i powodują zagrożenia bezpieczeństwa na drodze policjanci wyciągają odpowiednie konsekwencje. Niezwykle istotnym w pracy policjanta ruchu drogowego jest ciągły proces doskonalenia zawodowego, zarówno pod kątem stosowania przepisów prawa jak i umiejętności praktycznych. Do tych umiejętności należą chociażby sprawna i dynamiczna jazda radiowozem, udzielanie pierwszej pomocy czy regulacja ruchem.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

21.06.br. policjanci lubuskiej drogówki sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. To właśnie w Zielonej Górze odbyły się eliminacje wojewódzkie turnieju „Policjant Ruchu Drogowego 2016”. W eliminacjach wzięło udział 15 najlepszych policjantów drogówki z całego województwa lubuskiego. Na mundurowych czekało wiele konkurencji, początek rywalizacji miał miejsce na strzelnicy. Następnie funkcjonariusze  wykazywali się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Kolejnym etapem zmagań było zmierzenie się z testem wiedzy ogólnej i z zakresu ruchu drogowego.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Dalej, na specjalnie przygotowany tor przeszkód musieli pokonać motocyklem i radiowozem w najkrótszym czasie, pamiętając przy tym aby zmieścić się między ustawionymi pachołkami. Na samym końcu każdy z uczestników eliminacji musiał kierować i regulować ruchem na jednym z zielonogórskich skrzyżowań. Po tych wszystkich zmaganiach przyszedł czas na podsumowanie eliminacji.

Jak się okazało trzeci raz z rzędu najlepszym okazał się st. asp. Dariusz Sztylka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Drugi był st. asp. Piotr  Piskunowicz z KPP w Słubicach, natomiast na miejscu trzecim uplasował się st. sierż. Łukasz Ciółko z SZA KWP w Gorzowie Wlkp. Najlepsi w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą lubuski garnizon w finale ogólnopolskim, który odbędzie się we wrześniu w Białymstoku.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Facebook