Najnowsze

PAŻP szkoli policjantów

źródło: KSP

Policjanci garnizonu warszawskiego uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej. Prelekcja odbyła się w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji. Szkolenie dotyczyło ograniczeń w ruchu  lotniczym na czas „Szczytu NATO”. Wiedzę w tym zakresie przekazywał Zbigniew Masłowski, Kierownik Działu Współpracy Operacyjnej Służb Ruchu Lotniczego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

W szkoleniu uczestniczyli również zaproszeni goście, w osobach Naczelnika Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie Pana Włodzimierza Burkackiego, Zastępcy Prokuratora Regionalnego w Warszawie Pana Marka Maksymowicza, Prokuratora Okręgowego w Warszawie Pana Pawła Wilkoszewskiego i Prokuratora Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie Pana Pawła Blachowskiego.

źródło: KSP

źródło: KSP

Podczas spotkania przybliżono zakres działania PAŻP oraz strefy powietrzne i ścieżki podejścia samolotów do lotniska Chopina w Warszawie. W czasie spotkania poruszono temat incydentów lotniczych dotyczących pilotów samolotów pasażerskich podchodzących do lądowania, którzy zaobserwowali w bliskiej odległości bezzałogowy statek powietrzny. Przedstawiono przykłady zderzeń samolotów z ptactwem i „dronami” wskazując na konsekwencje takich zdarzeń. Na koniec uczestnicy tego szkolenia zapoznali się z regulacjami prawnymi wprowadzającymi na okres „Szczytu NATO” (od dnia 07.07.2016r. do 10.07.2016r.) całkowity zakaz wykonywania lotów w promieniu 100km od Stadionu Narodowego oraz zasady uzyskania odpowiednich zgód na wykonanie takiego lotu.

źródło: KSP

Facebook