Poznaj swego … dzielnicowego

źródło: KPP Biłgoraj

23 czerwca br. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się debata społeczna  poświęcona ,,Roli dzielnicowego w społeczeństwie – poznaj swojego dzielnicowego”. Celem spotkania było zdiagnozowanie potrzeb oraz oczekiwań lokalnej społeczności wobec stróżów prawa. W spotkaniach uczestniczyli policjanci oraz lokalne władze samorządowe.

W trakcie debaty  Komendant Powiatowy Policji  w Biłgoraju nadkom. Marek Jamroz przypomniał rolę i obowiązki dzielnicowego. Poruszył również temat, że założeniem Policji  jest aby dzielnicowi wyszli zza biurek, nie byli obciążani dodatkowymi obowiązkami, lecz sprawnie reagowali na potrzeby społeczności w których służą.

Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Biłgoraju kom. Wojciech Bobko poinformował, że na chwilę obecną Powiat Biłgorajski został podzielony na rejony. Na każdego dzielnicowego przypada około 4 – 6 tys. mieszkańców. Na terenie Miasta Biłgoraj pracuje czterech dzielnicowych, na terenie Gminy Biłgoraj dwóch i po jednym na terenie pozostałych Gmin. Debata i  podejmowane w najbliższym czasie działania mają dać policjantom odpowiedź na pytanie czy jest konieczność skierowania do pracy kolejnych dzielnicowych  oraz wdrożenie od nowego roku Programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Podczas spotkania zaprezentowano wszystkich dzielnicowych z powiatu biłgorajskiego. Każdy z policjantów przedstawił swój rejon, podał numer telefonu służbowego oraz  zwrócił uwagę na problemy jakie występują w rejonach służbowych.

źródło: KPP Biłgoraj

Facebook