Wspólna akcja policjantów i celników

źródło: KPP Bolesławiec

Policjanci z komisariatu w Nowogrodźcu oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Grupy Mobilnej Izby Celnej w Zgorzelcu, w wyniku wspólnie prowadzonych działań, przechwycili nielegalne wyroby tytoniowe, amunicję oraz ujawnili uprawę konopi. W sprawie tej zatrzymano 47-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego.

źródło: KPP Bolesławiec

źródło: KPP Bolesławiec

Po wejściu na teren jednej z prywatnych posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 24 tys. sztuk papierosów i 150 kilogramów krajanki tytoniowej. Ponadto podczas przeszukania, znaleziono blisko 560 sztuk nielegalnej amunicji oraz ujawniono również prowadzoną w tym miejscu, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście krzewów, w różnej fazie wzrostu.

źródło: KPP Bolesławiec

źródło: KPP Bolesławiec

Wstępnie oszacowano, że z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego od wyrobów tytoniowych, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości około 115 tys. złotych. Podejrzany usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz posiadania amunicji, za co w świetle obowiązujących przepisów grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawieni a wolności.

Posiadanie wyrobów tytoniowych bez akcyzy zostało objęte odrębnym postępowaniem. Za tego typu czyny grozi do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

źródło: KPP Bolesławiec

Facebook