Stopień: Komendant

źródło: Policja Lubelska

W dniu wczorajszym Lubelscy wywiadowcy zatrzymali w okolicach dzielnicy Dziesiąta 18-letniego mężczyznę. Młody mieszkaniec Warszawy metodą „na policjanta” usiłował wyłudzić od 83-letniego mężczyzny 22 tys. zł.

Według ustaleń śledczych wczoraj na numer domowy Lublinianina zadzwonił telefon. Nieznajomy przedstawił się, jako funkcjonariusz policji, poprosił o współpracę. Do tej współpracy potrzebna była gotówka. Starszy pan miał przekazać rzekomemu funkcjonariuszowi swoje oszczędności.  Zgodnie z informacjami przekazanym przez osobę podającą się za pracownika CBŚP niedługo potem w domu mężczyzny pojawił się młody człowiek, który chciał odebrać pieniądze. Kiedy wnuk 83-latka poprosił go o okazanie legitymacji ten wyjął dokument, który nie wyglądał na prawdziwy. Pod imieniem i nazwiskiem widniał stopień – komendant. W momencie gdy została zakwestionowana autentyczność dokumentu sprawca uciekł.

źródło: Policja Lubelska

źródło: Policja Lubelska

Dzięki szybkiej reakcji rodziny pokrzywdzonego, podczas przeszukania okolicy,  policjanci zatrzymali oszusta. Fałszywy komendant trafił do policyjnego aresztu. Za usiłowanie wyłudzenia pieniędzy grozić mu może do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Lubelska

Facebook