Na pomoc psom

źródło:KSP/KWP Poznań

Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie przyjęli zgłoszenie, które dotyczyło zabicia psa przez jednego z mieszkańców gminy Jakubów. Podejrzanym w tej sprawie miał być 53-letni właściciel zwierzęcia. Funkcjonariusze od czerwca tego roku dokładnie gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie, przesłuchując świadków i zabezpieczając przedmiot, który mógł być wykorzystany do popełnienia przestępstwa. Jak ustalili śledczy, pies był własnością 53-latka. Mężczyzna miał uderzyć psa w głowę metalową rurką, a później wyrzucić go w krzaki na swojej posesji. 53-latek  usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Sprawa trafi niebawem do sądu. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na mocy postanowienia prokuratora, podejrzanego objęto policyjnym dozorem.

źródło:KSP/KWP Poznań

źródło:KSP/KWP Poznań

Z kolei 10 sierpnia br. około godziny 17.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu otrzymał zgłoszenie telefoniczne, że w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 434, ktoś porzucił na poboczu psa. Sprawca poruszał się samochodem osobowym marki Ford Mondeo koloru srebrnego. Zgłaszający usłyszał to przez CB radio i natychmiast zaalarmował Policję. Policjanci szybko pojechali we wskazane miejsce. Tam spotkali kobietę i jej znajomego, którzy wskazali miejsce, w którym chwilę wcześniej zauważyli porzucone zwierzęta. Po krótkich poszukiwaniach w gęsto zarośniętym terenie, nieopodal głównej drogi w rowie, policjanci znaleźli karton, a w nim trzy szczeniaki. Policjanci przewieźli psiaki do „Przytuliska dla psów” w Krobi, gdzie zaopiekowali się już nimi pracownicy ośrodka dla zwierząt.

Świadkowie porzucenia małych szczeniąt proszeni są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Można się zgłaszać osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 65 575 82 00 lub 997.

źródło:KSP/KWP Poznań

Facebook