Starsza pani przekazała 70 tys. złotych na policyjną akcję

źródło: KSP

Kilka dni temu policjanci z Ochoty zostali powiadomieni o oszustwie metodą „na policjanta”. Sprawcy podający się za oficerów CBŚ wyłudzili od 83-latki pieniądze. Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji przekazała fałszywym funkcjonariuszom 70 tys. złotych.
Dzięki pracy operacyjnej policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu osoby, mające związek z tym przestępstwem trafiły w ich ręce już następnego dnia. Patryk D. i Piotr J. zostali zatrzymani przez kryminalnych przed bankiem, do którego po pieniądze przyszła 83-latka. Łupem mężczyzn miało paść tym razem 20 tys. złotych.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili im zarzuty za oszustwo, zaś sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za to przestępstwo może im grozić kara do 8 lat więzienia.

Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Ich ofiarami najczęściej padają ludzie starsi oraz samotni. Mundurowi apelują o ostrożność i rozwagę.

źródło: KSP

Facebook