Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej

źródło: CBŚP

Marihuanę wartą blisko 2 miliony złotych przejęli policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej, udaremniając przemyt z jednego z krajów Unii Europejskiej.

Członkowie rozbitej grupy przestępczej zajmowali się przemytem hurtowych ilości narkotyków z terenu jednego z krajów Unii Europejskiej, a następnie rozprowadzaniem tych narkotyków głównie w środowisku krakowskich pseudokibiców, którzy byli odbiorcami „pół-hurtowymi”. Według ustaleń śledczych sprzedaż następnie odbywała się w kręgach detalicznych, przede wszystkim w Małopolsce.

Funkcjonariusze CBŚP i SG namierzyli w Krakowie miejsce, gdzie mógł się znajdować punkt przerzutowy narkotyków. Policjanci zorganizowali zasadzkę. Funkcjonariusze podejrzewali, że osoby uwikłane w narkotykowy proceder mogą mieć broń palną i zachowywać się niebezpiecznie podczas zatrzymania. W związku z tym działania prowadzone były z udziałem policyjnych antyterrorystów.

Zatrzymano pięć osób w wieku od 28 do 40 lat. Policjanci zabezpieczyli 65 kg marihuany, haszysz i dwa pojazdy oraz blisko 70 tys. złotych.

Mężczyźni zostali już przesłuchani. Prokurator przedstawił im zarzuty udziału w grupie przestępczej, a także posiadania celem wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Wydział Zamiejscowy w Krakowie Prokuratury Krajowej.

źródło: CBŚP

Facebook