Plantacje konopi indyjskich w Jaworznie

źródło: KWP w Katowicach

Policjanci z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach od pewnego czasu przyglądali się 30-letniemu mieszkańcowi Jaworzna. Podejrzewali, że sympatyk jednego ze śląskich klubów piłkarskich może zajmować się produkcją narkotyków. Gdy śledczy ustalili, że mężczyzna ten wynajął w Jaworznie pewną halę produkcyjno-magazynową, postanowili sprawdzić, jaką „działalność” w niej podjął. W hali funkcjonariusze odkryli 608 krzewów konopi indyjskich oraz 9 namiotów termicznych wraz z wyposażeniem służącym do uprawy nielegalnych roślin.

Jak się okazało 30-latek „zaopiekował” się w Jaworznie opuszczonym domem swojej krewnej w którym również zorganizował nielegalną plantację. Policjanci odkryli tam 5 namiotów termicznych, w których znajdowało się 186 krzewów konopi indyjskich. Dom, podobnie jak halę, specjalnie przystosował na swoje potrzeby. Zamurował okna, uszczelnił i zadbał, aby nikt z sąsiadów nie przypuszczał nawet, że prowadzona tam jest jakakolwiek nielegalna działalność. Aby nie wzbudzić podejrzeń dużym poborem prądu związanym z prowadzoną plantacją w opuszczonym domu i jednocześnie zaoszczędzić, energię pobierał z ominięciem licznika.

W całym tym przedsięwzięciu 30-latkowi pomagał o 4 lata starszy kolega, także mieszkaniec Jaworzna związany ze środowiskiem pseudokibiców. On również został zatrzymany. Według ustaleń śledczych susz uzyskany z zabezpieczonych roślin wart byłby na czarnym rynku nawet 600 tys. zł.

Za produkcję narkotyków mężczyznom grozi kara do 8 lat więzienia. O tym, czy zostaną tymczasowo aresztowani zdecyduje w dniu dzisiejszym sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook