„Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo”

źródło: KWP w Katowicach

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej, wspólnie z policjantami gliwickiej drogówki w ramach kampanii „Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo”, wzięli udział w spotkaniu miłośników jednośladów. Odbyło się ono wokół ruin zamku w Chudowie. Policjanci przypominali o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Konsekwencje niebezpiecznych zachowań na drogach są tragiczne, szczególnie dla fanów „dwóch kółek”. Policja nie ma wątpliwości – w przypadku nawet najmniejszej kolizji motocykla z samochodem, kierujący jednośladem mają mniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z tego bez obrażeń.

Motocyklistów zachęcano do używania elementów odblaskowych zwiększających widoczność motocyklisty wśród innych uczestników ruchu drogowego. Fluorescencyjne wstawki w kurtce, spodniach, czy na butach sprawią, że zostaniesz szybciej zauważony na drodze. Znaczny odsetek wypadków z udziałem motocyklistów jest spowodowany tym, że kierowcy samochodów po prostu ich nie zauważyli. W przypadku sprzyjającej aury, jesień to czas kiedy na drogach spotkać można wielu kierujących jednośladami.

Na zakończenie policjanci uczestnikom spotkania przekazali szarfy odblaskowe zakupione przez Śląski Urząd Wojewódzki w ramach programu „Razem Bezpieczniej”.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook