Skatowali 37-latka i porzucili w rowie

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

13 września br. dyżurny wschowskiej Policji poinformowany został o tym, że w przydrożnym rowie niedaleko Sławy leży ciało młodego mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Pracujący na miejscu wschowscy i sławscy policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego we Wschowie prowadzili czynności, mające doprowadzić do ustalenia okoliczności w jakich doszło do śmierci młodego mężczyzny. Ciało mężczyzny było poturbowane.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Analizowano wszystkie nowo pojawiające się wątki w sprawie. W trakcie penetracji terenu kryminalni znaleźli porozrzucane w różnych miejscach rzeczy należące do denata. Wschowskim mundurowym udało ustalić się personalia nieżyjącego mężczyzny. Był to 37-letni mieszkaniec Sławy. Prowadzone przez kryminalnych czynności operacyjne, zabezpieczone dowody w sprawie doprowadziły do zatrzymania czterech młodych mężczyzn, którzy jeszcze tego samego dnia trafili do policyjnego aresztu.

Wyniki sekcji zwłok pozwoliły Prokuratorowi Rejonowemu we Wschowie na przedstawienie zarzutów zatrzymanym. Wobec dwóch 20-latków wystąpił z wnioskiem o areszt. To oni dotkliwie pobili mężczyznę, a następnie zabrali należący do niego plecak, w którym miał portfel oraz żywność, porzucając skatowanego mężczyznę w rowie.

Pozostali dwaj, 17- i 19- latkowie, usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy. Wobec nich prokurator zastosował dozór policyjny.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Facebook