Sprawcy zatrzymani, policja poszukuje pokrzywdzonych

źródło: Policja Lubelska

Zarzuty pobicia usłyszeli dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 23 i 28 lat.  Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek przy ul. Godebskiego w Lublinie. Sprawcy podeszli do siedzących przy ogrodzeniu dwóch nieznajomych osób. Z początku pomiędzy nimi wywiązała się rozmowa, która szybko przerodziła się w rękoczyny. Sprawcy najpierw bili nieznajomych po ciele, a kiedy ci upadli na chodnik, zaczęli ich kopać. Ponadto jeden z pokrzywdzonych został uderzony w głowę butelką po alkoholu.

Całe zdarzenie zauważyli pracownicy miejskiego monitoringu, którzy powiadomili policjantów. Kilkanaście minut później sprawcy zostali zauważeni przez mundurowych i zatrzymani w okolicy ul. Sowińskiego. Mężczyźni byli wcześniej notowani w policyjnych kartotekach. Pijani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. 31.08.br. obydwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut pobicia. Dodatkowo, starszy z nich odpowie za znieważenie funkcjonariuszy. Wobec podejrzanych zastosowano dozory i poręczenia majątkowe.

Prowadzący sprawę policjanci poszukują teraz poszkodowanych mężczyzn i apelują o ich zgłoszenie się do Komisariatu IV Policji w Lublinie przy ul. Zana 45.  Poszukiwani są również świadkowie tego zdarzenia. Informacje można przekazywać telefonicznie pod nr   (81) 535 48 00 lub 997.

źródło: Policja Lubelska

Facebook