Warsztaty strzeleckie w Nietoperku

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

13 września br. na strzelnicy garnizonowej w miejscowości Nietoperek niedaleko Międzyrzecza odbyły się warsztaty strzeleckie. Wzięli w nich udział instruktorzy strzelań policyjnych garnizonu lubuskiego. Część teoretyczna obejmowała procedury sporządzania dokumentacji po zajęciach strzeleckich oraz użycia stazy taktycznej jako ostatecznego środka ratującego życie w ekstremalnych warunkach bojowych.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Po zakończonej części teoretycznej uczestnicy szkolenia przenieśli się na oś strzelecką, gdzie wykonywali serie strzelań o wysokim poziomie zaawansowania. Polegały one na oddaniu precyzyjnego strzału w warunkach zwiększonego stresu, wynikającego między innymi z ograniczenia widoczności podczas strzelania oraz trudności w identyfikacji celu. Ważnym aspektem było skuteczne prowadzenie ognia, powstałe na skutek zaburzeń równowagi strzelca w wyniku niewłaściwej pracy błędnika. Dzięki takim szkoleniom instruktorzy strzelań policyjnych kształcą i doskonalą umiejętności strzeleckie poprzez wypracowanie odpowiednich nawyków i reakcji ruchowych. Tak zdobyte doświadczenie przekazywane jest pozostałym policjantom, uczestniczących w szkoleniach strzeleckich.

Zajęcia prowadzone były przez instruktorów Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gorzowie Wlkp. a odbyły się dzięki pomocy asp. Andrzeja Chylińskiego – instruktora strzelań policyjnych KPP w Międzyrzeczu.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Facebook