Pościg za uzbrojonym wartownikiem

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp

Na terenie jednostki wojskowej w Wędrzynie przeprowadzono ćwiczenia, które miały na celu skoordynowanie działań różnych służb ratowniczych. W akcji wzięli udział policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Żandarmeria Wojskowa w Wędrzynie oraz pracownicy Oddziału Wart Cywilnych w Wędrzynie.

W tym celu zainicjowano kradzież z włamaniem do pomieszczenia magazynowego należącego do jednostki wojskowej w Wędrzynie. Sprawcy biorący udział w tym zdarzeniu zostali spłoszeni przez jednego z pracowników, po czym oddalili się w rejon pobliskich zabudowań. W trakcie poszukiwań za sprawcami kradzieży policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej ustalili ich miejsce ukrywania się. Przy zatrzymaniu uzbrojonych sprawców wykorzystani zostali antyterroryści.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Podczas zatrzymania mężczyzn okazało się, że na teren wojskowy wpuścił ich zaprzyjaźniony wartownik. Informacja o zatrzymaniu sprawców dotarła do współpracującego z nimi wartownika. Ten w obawie o konsekwencje uciekł z terenu ochranianego do pobliskiego lasu zabierając ze sobą broń służbową. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie wspólnie z funkcjonariuszami żandarmerii przystąpili do działań pościgowych za uzbrojonym wartownikiem. Podczas penetracji terenu leśnego zatrzymali mężczyznę.

Dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom, w sytuacji realnego zagrożenia takie współdziałanie pozwala na doskonalenie i koordynowanie poszczególnych służb, których celem jest bezpieczeństwo i ratowanie życia.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Facebook