Najnowsze

Randka z ciekawości

źródło: KWP w Rzeszowie

W piątek wieczorem do dębickiej komendy zgłosiły się dwie osoby. Twierdziły, że korzystały dziś z jednego z portali internetowych, na którym zalogowali się nickiem, który mógł sugerować, że to 13-letnia dziewczynka. Wśród osób biorących udział w rozmowie pojawił się internauta, który po upewnieniu się, że pisze z nastolatką zaproponował jej spotkanie. Z późniejszego dialogu wynikało jednoznacznie, że spotkanie miało mieć podłoże seksualne.

Dębiczanie zaniepokojeni przebiegiem internetowej rozmowy stawili się w komendzie. Poinformowali funkcjonariuszy o spotkaniu, które zaplanowano jeszcze tego samego dnia na terenie miasta. Policjanci przygotowali zasadzkę. W umówionym miejscu zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut nawiązywania za pośrednictwem Internetu kontaktu z małoletnim w celu seksualnego wykorzystania. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności. 29-latek przyznał się i wyjaśnił, że spotkanie z 13-latką było sprowokowane jego ciekawością. W miejscu zamieszkania podejrzanego policjanci zabezpieczyli komputer. Sprawdzą, czy nie zawiera treści pornograficznych z udziałem małoletnich. Postępowanie pod nadzorem prokuratora prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

źródło: KWP w Rzeszowie

Facebook