Zmuszał przemocą do kradzieży

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem do przyczepy campingowej stojącej na terenie miejscowych ogrodów działkowych. Do zdarzenia doszło w połowie października br.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca dostał się do środka po wybiciu szyby w oknie. Zabrał m.in. dwa rowery, butle gazowe, piekarnik elektryczny, dekoder telewizyjny, aluminiową drabinę oraz suszarkę do włosów. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 1500 złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci stwierdzili, że ten sam sprawca w okresie od maja do września br. ukradł pieniądze oraz złom w postaci mosiądzu ze skupu surowców wtórnych. Właściciel oszacował straty na kwotę 1000 złotych.

W trakcie prowadzonych czynności w tych sprawach orzyscy funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna, stosując przemoc wobec znajomego, zmuszał go do dokonywania kradzieży w lokalnych marketach. Dodatkowo zażądał od niego wydania mu pieniędzy w kwocie ponad 1500 złotych. Jak się okazało, sprawca bił pokrzywdzonego w głowę, tułów, kopał po ciele oraz groził zabójstwem.

Sprawcą tych wszystkich czynów okazał się 26-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz stosowania przemocy zmuszając osobę do określonego zachowania. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Facebook