Nielegalne automaty do gry

źródło: KWP w Kielcach

Weekendowe wspólne działania stróżów prawa z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Kielcach skierowane były przeciwko osobom zajmującym się czerpaniem korzyści majątkowych z hazardu. Mundurowi wraz z pracownikami Urzędu Celnego w Kielcach skontrolowali 18 wytypowany wcześniej lokali, firm i mieszkań mieszczących się na terenie powiatu kieleckiego, ostrowieckiego, jędrzejowskiego, staszowskiego i skarżyskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że miały znajdować się w nich nielegalne automaty do gry. Przypuszczenia stróżów prawa szybko się potwierdziły.

W wyniku podjętych działań zostało ujawnionych 70 takich urządzeń. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na które wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zabezpieczone automaty zostały przekazane funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Kielcach, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. We wrześniu policjanci i pracownicy Urzędu Celnego w Kielcach zabezpieczyli 83 nielegalne automaty. Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo na właścicieli lokalu i automatów  może zostać nałożona kara administracyjna w kwocie po 12 tys. zł za każdą maszynę.

źródło: KWP w Kielcach

Facebook