Super Dzielnicowy

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej – mł. asp. Adam Trzonkowski – zaangażował się w działalność charytatywną. Stara się pomóc rodzinie z Pisza, która wychowuje dwoje ciężko chorych dzieci. To 3-letni Wiktor i niespełna roczna Oleńka. Oboje chorują na wiele schorzeń. Od urodzenia wymagają intensywnej, ale bardzo kosztownej rehabilitacji oraz ciągłego leczenia w wielu poradniach specjalistycznych, co jest bardzo kosztowne.

Chcąc pomóc tej rodzinie mł. asp. Adam Trzonkowski rozpoczął od zbierania nakrętek od butelek. Zaangażował do tego nie tylko kolegów z komisariatu, ale także szkoły na terenie gminy, które bardzo aktywnie włączyły się do akcji. Kolejnym krokiem dzielnicowego było zorganizowanie koncertu charytatywnego. Odbył się on w niedzielę (07.05.2017) w Białej Piskiej. Cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców tego miasta, jak i okolic. Wśród gości nie zabrakło Burmistrza Białej Piskiej Wojciecha Stępniaka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Piszu mł. insp. Radosława Drach.

Adam Trzonkowski zadbał o to, by na festynie nie zabrakło atrakcji dla osób w różnym wieku. Stąd prezentacja sprzętu strażackiego, rolniczego oraz pokaz sztuk walk rycerskich. Nie zabrakło także niespodzianek przygotowanych przez Nadleśnictwo Drygały. Swoje stoisko wystawili także policjanci. Najmłodsi mogli zobaczyć i wejść do radiowozu. Dzieciom bardzo podobało się siadanie za kierownicą policyjnego auta i włączanie sygnałów dźwiękowych, które zagłuszały trwający koncert. Najmłodsi mieli też możliwość przymierzenia prawdziwych kajdanek oraz zobaczenia i potrzymania policyjnej pałki. Korzystając z okazji funkcjonariusze rozdawali opaski odblaskowe najmłodszym, a ich rodzicom kamizelki.

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Facebook