Włamanie w masce wilkołaka

źródło:Policja Warmińsko-Mazurska

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu elbląskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn: 36- i 52-latka, obaj podejrzani są o dokonanie włamań. Odzyskano też przedmioty, które znajdowały się w mieszkaniu 52-latka, a pochodziły z kradzieży. Były to elektronarzędzia, rowery i telefony komórkowe. Ponadto w mieszkaniu znaleziono foliowe zawiniątka z narkotykami. Po ich zbadaniu testerem okazało się, że jest to amfetamina oraz marihuana.

Jednym z czynów, o którego dokonanie podejrzany jest 52-latek, jest włamanie do sklepu spożywczego. To właśnie podczas tego włamania mężczyzna użył maski wilkołaka, którą zabrał z zabawek swojego wnuka. Tę właśnie maskę policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny. 36- i 52-latek często działali razem. Podczas jednego z włamań ukradli m.in. dwa damskie rowery. To na nich jeździli później na kolejne włamania.

36-latek usłyszał łącznie 12 zarzutów w tym oprócz kradzieży z włamaniem również zarzut posiadania narkotyków. Policjanci wspólnie z prokuraturą wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. 22.11.2019 sąd przychylił się do tego i aresztował 36-latka na 3 miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło:Policja Warmińsko-Mazurska

Facebook