Walka z przestępczością narkotykową

źródło:KSP

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że grupa osób może zajmować wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że na terenie podwarszawskich miejscowości rozprowadzana jest amfetamina, mefedron, tabletki ekstazy i inne zabronione substancje, a z procederu tego uczyniono stałe źródło dochodu.

Żmudna praca operacyjna i procesowa oraz współpraca w tym zakresie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie przyniosła efekty. Funkcjonariusze wytypowali osoby, które uczestniczyły w przestępczym procederze oraz miejsca, w których mogą przebywać oraz przechowywać narkotyki, a nawet je produkować, a prokurator wystąpił z nakazem ich zatrzymania. Przygotowano działania, do których zaangażowano policjantów z samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego w Warszawie oraz BOA KGP. Funkcjonariusze równocześnie weszli do kilku miejsc na terenie powiatu pruszkowskiego. Zatrzymano 10 mężczyzn, a w miejscach ich zamieszkania zabezpieczono narkotyki. Podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych, piwnic, pojazdów policjanci znaleźli między innymi amfetaminę, marihuanę, haszysz oraz 2 kilogramy substancji sypkiej, którą przesłano do dalszych badań. Funkcjonariusze przejęli także wagi oraz odczynniki chemiczne mogące świadczyć o przetwarzaniu substancji psychotropowych lub nowych substancji psychoaktywnych.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji, gdzie wykonano z nimi czynności procesowe. Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 9 mężczyznom. Większość z nich dotyczy wprowadzania do obrotu narkotyków i uczynienie z tego procederu stałego źródła dochodu. Prokurator Okręgowy w Warszawie przedstawił w sumie 18 takich zarzutów. Inne dotyczą między innymi udzielania środków odurzających oraz produkcji amfetaminy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że te nielegalny proceder mógł trwać przez kilka miesięcy ostatniego roku, a odbiorcami narkotyków byli głównie mieszkańcy powiatu pruszkowskiego.

Wobec czterech mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt, a pięciu objęto policyjnym dozorem. Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

źródło:KSP

Facebook