Tragiczny finał poszukiwań 45-latka

źródło:Policja Lubelska

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 45-letniego mieszkańca gm. Terespol, którego samochód znaleziony został w ubiegłą sobotę w rzece Krzna.

W minioną sobotę dyżurny komisariatu w Terespolu został powiadomiony o tym, że w miejscowości Starzynka samochód osobowy wpadł do rzeki. Kiedy auto zostało wyciągnięte z wody okazało się, że wewnątrz pojazdu nikogo nie było. Policjanci ustalili użytkownika auta. Gdy dotarli do jego miejsca zamieszkania okazało się, że 45-latek nie powrócił do domu. Od chwili pierwszego zgłoszenia rozpoczęły się intensywne poszukiwania mężczyzny. Każdego dnia w działania poza bialskimi policjantami i funkcjonariuszami terespolskiego komisariatu włączali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie oraz inne służby, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa wodno-nurkowego KWPSP w Lublinie,  oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodnego PSP w Legionowie, Funkcjonariusze Straży Pożarnej z JRG Małaszewicze, OSP Neple, OSP Krzyczewo, OSP Krzywowólka, a także funkcjonariusze PSG w Terespolu, PSG w Bohukałach, pracownicy Nadleśnictwa w Małaszewiczach, Państwowa Straż Rybacka oraz Urząd Gminy Terespol. W działania aktywnie włączyli się również mieszkańcy okolicznych miejscowości, a także Rodzina i znajomi zaginionego.

Podczas działań wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt m.in. kamera termowizyjna, drony, sonary oraz łodzie i pontony. Wykorzystywany był również pies służbowy. Przeszukany został rozległy teren przyległy do miejsca zdarzenia, jak również okoliczne miejscowości. Każdego dnia sprawdzane było również koryto rzeki Krzna. Dodatkowo dzięki współpracy z Dyrektorem Nadzoru Wód w Białej Podlaskiej tama na rzece Krzna w miejscowości Kijowiec została podniesiona, by obniżyć poziom wód na odcinku rzeki Krzna w rejonie miejscowości Neple. Wczoraj około godz. 13:00  podczas prowadzonych działań w rzece Krzna odnalezione zostało ciało mężczyzny. Ujawnione zostało około 1000 m od miejsca znalezienia samochodu. Wszystkie okoliczności wskazują na to, że jest to zaginiony 45-latek. Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora decyzją, którego ciało zabezpieczone zostało do dalszych badań. Sekcja zwłok pozwoli na dokładne ustalenie czasu i przyczyny śmierci.

źródło:Policja Lubelska

Facebook