Produkcja 4CMC

źródło:KSP

Linię służącą do produkcji substancji psychotropowej 4CMC odkryli policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP na jednej z posesji położonej na terenie powiatu żyrardowskiego. Wsparcia udzielili im koledzy z KWP w Radomiu. Z informacji, jakie posiadali wynikało, że jeden z mieszkańców może zajmować się produkcją substancji psychotropowych.

Po wejściu do mieszkania i budynków gospodarczych znajdujących się na jednej z posesji ujawnili znajdującą się tam linię produkcyjną służącą do pozyskiwania narkotyku, a także odczynniki chemiczne. Wszystko to miało służyć do wytwarzania substancji psychotropowej o nazwie 4CMC. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 4,5 litra gotowej substancji oraz znaczne ilości nieznanych, jak dotąd, substancji chemicznych wykorzystywanych w procesie produkcji.

Policjanci przeszukali także samochód, należący do zatrzymanego przez nich 37-letniego mieszkańca posesji, w którym znaleźli ponad 11 gramów środków odurzających w postaci 4CMC. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Stołecznej Policji, gdzie usłyszał zarzuty wytwarzania i posiadania substancji odurzających. Może mu grozić kara grzywy i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. 37-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają osoby, do których miał trafić narkotyk oraz u których zaopatrywał się w substancje służące do produkcji środka odurzającego.

źródło:KSP

Facebook