Wzbudzał wrogość w mieszkańcach Hillsdale

fragm.okładki/Wyd.Replika

Są ponoć takie domy do których strach wejść, a co dopiero w nich zamieszkać. Stoją gdzieś na skraju lasu, w mrocznej scenerii, na totalnym odludziu. Uśmiechają się złowieszczo i czekają na kolejnych mieszkańców. Na ofiary spragnione adrenaliny, wciąż głodne nowych wrażeń. A tych z pewnością nie brak w domu, w którym straszy. Jednym z takich miejsc jest „Nawiedzony Dom na Wzgórzu”. I nie byłoby w nim nic nadzwyczaj niesamowitego, gdyby nie fakt, że zainteresował się nim sam doktor Montague, we własnej osobie. Wybitny badacz zjawisk paranormalnych, niekwestionowany autorytet w dziedzinie okultyzmu. Co skrywa mroczna historia tego domu, kim byli jego pierwsi mieszkańcy? Dlaczego miejsce to owiane jest do dnia dzisiejszego złą sławą?

By móc odpowiedzieć na powyższe pytania należy udać się w niebezpieczną, samotną podróż do miejsca w którym wszystko zdaje się być snem spowitym lękiem i strachem. To wymagająca odwagi i skupienia lektura dla prawdziwych miłośników mistycznych uniesień, żądnych ponadzmysłowych wrażeń. Dla ludzi, którzy widzą i czują więcej niż przeciętny zjadacz literatury. Będzie fenomenalnie, niesamowicie, intrygująco. Bohaterowie o barwnych życiorysach, przerysowanych wadach i niewielkich zaletach spotkają się w miejscu o którym mówi się źle albo wcale. Cztery osoby, cztery różne przeszłości i wciąż niepewna najbliższa przyszłość. Czy ktokolwiek z nich przeżyje noc w „Nawiedzonym Domu na Wzgórzu”? Czy uda im się poznać duszę i historie tego mrocznego i jednocześnie wyjątkowego miejsca?

Trzymająca w napięciu akcja, niepewność powodzenia eksperymentu doktora Montague oraz tajemniczość ukryta w każdym zakamarku posiadłości. Działające na wyobraźnię opisy baśniowego otoczenia domu jak i drogi do samego celu. Celu, który może być całkiem inny, niż pierwotnie zakładano. Wyprawa w nieznane, przy całkowitym zdaniu na łaskę losu i łut szczęścia. Czy tym razem dom potraktuje nowych mieszkańców z należytym szacunkiem? Czy w Domu na Wzgórzu wydarzy się coś, co raz na zawsze zniechęci uczestników eksperymentu do badań zjawisk paranormalnych? Ile czasu zajmie im pokonanie własnych lęków, nim na dobre rozsiądą się wygodnie w ulubionym buduarze?

Shirley Jackson dostarcza Czytelnikom nie tylko doskonale skonstruowaną powieść, przede wszystkim wyciąga dłoń i zabiera w świat koszmarów, lęków i zatrutych owoców ludzkiej wyobraźni. A ta jak wiadomo może być i na szczęście jest bezgraniczna. Splot niefortunnych zdarzeń, fałszywe tropy prowadzące na manowce sennej jawy. Dziwne i niewytłumaczalne zjawiska, wirujący świat, a także odejścia i próby powrotów do zmysłów. Do tego co znane, oczywiste, racjonalne i namacalne. Wreszcie, utkane w pstrokate wzory poszczególne historie i dramaty ludzkie, które prędzej czy później muszą się wypełnić. Intrygująca, elektryzująca, zdecydowanie nieprzewidywalna na samym finiszu. Taka jest najnowsza powieść Shirley Jackson, powieść, która stała się inspiracją dla twórców serialu Netflix. Gorąco polecam, warto przyjrzeć się bliżej siłom nadprzyrodzonym. Jeszcze lepiej, pojechać do „Nawiedzonego Domu na Wzgórzu” i na własnej skórze poczuć jego niezwykłą moc.

Autor: Shirley Jackson
Tytuł:
Nawiedzony Dom na Wzgórzu
Wydawca:
Wydawnictwo Replika
Rok wydania:
2020
ISBN:
978-83-7674-744-6
Liczba stron:
303

Facebook