„Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” – Gangsterskie porachunki

źródło: KOMMITET PR

Inspektor Grażyna Biskupska – najsłynniejsza kobieta oficer polskiej służby mundurowej – w kolejnej produkcji własnej CBS Reality opowiada o pięciu sprawach, którymi ponad 20 lat temu żyła Warszawa, a razem z nią cała Polska. Była policjantka, która pracowała przy analizowanych w programie śledztwach, w 3. odcinku serii przedstawi kulisy pracy swoich kolegów i koleżanek w sprawie podwójnego zabójstwa na tle porachunków między warszawskimi gangami, do którego doszło w 1998 roku.

Inspektor Grażyna Biskupska oraz zaproszeni przez nią do programu eksperci ponownie prześledzą sprawę podwójnego zabójstwa na tle porachunków gangsterskich z 1998 roku. W latach 90. w stolicy powstało wiele grup przestępczych – odłamów mafii z Pruszkowa i Wołomina, które działały w każdej stołecznej dzielnicy. W owym czasie Warszawa stała się areną krwawych wojen gangów, które rywalizowały między sobą o wpływy, a wybuchy czy strzelaniny były na porządku dziennym. Każdy mógł paść ich ofiarą. Również wewnątrz grup następowały tarcia i dochodziło do zabójstw w gangsterskich szeregach. W lutym 1998 roku między dwiema konkurencyjnymi grupami doszło do sporu w związku z próbą przejęcia wpływów z haraczy od jednej z agencji towarzyskich, a w jego wyniku dwie osoby poniosły śmierć.

źródło: KOMMITET PR

W owym czasie Warszawa stała się areną krwawych wojen gangów, które rywalizowały między sobą o wpływy w mieście. Gangsterzy byli brutalni i nie przebierali w środkach. Na porządku dziennym były ataki bombowe i strzelaniny. Każdy mógł paść ich ofiarą, a strach towarzyszył mieszkańcom stolicy na każdym kroku. Ataków obawiali się również gangsterzy – wewnątrz grup następowały tarcia i dochodziło do krwawych porachunków.

W lutym 1998 roku między dwoma konkurencyjnymi gangami doszło do konfliktu. Jedna z grup chciała wkroczyć na teren „żoliborskich” i przejąć wpływy z haraczy ściąganych od agencji towarzyskiej będącej pod „ochroną” ekipy z Żoliborza. W lokalu doszło do brutalnej bójki, w wyniku której śmierć poniosło dwóch mężczyzn.

Rozpracowaniem tego gangu i śledztwem w sprawie brutalnych pobić zajmowała się ekipa z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KRP Warszawa – Żoliborz, kierowana przez inspektor Biskupską. W efekcie działań operacyjnych, udało się im ustalić podejrzanych o dokonanie napaści w agencji towarzyskiej. W tej sprawie niezwykle ważnym okazało się zebranie takiego materiału dowodowego i wiarygodnych zeznań, żeby móc udowodnić sprawcom ich winę. Pomogło w tym między innymi powołanie anonimowych świadków, którzy złożyli obszerne zeznania.

Dla wszystkich pracujących przy tym dochodzeniu było to nie tylko skomplikowane śledztwo w sprawie całej grupy działającej na terenie Żoliborza, ale przede wszystkim wspomnienie bardzo brutalnego pobicia i w konsekwencji podwójnego zabójstwa.

O tym, w jaki sposób policja znalazła sprawców brutalnego napadu, inspektor Biskupska opowie w 3. odcinku serii „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” w poniedziałek 16 listopada o 22:00 na CBS Reality.

W kolejnych odcinkach programu przedstawione zostaną szczegóły innych śledztw, przy których pracowała inspektor Grażyna Biskupska. Emisja w każdy poniedziałek o 22:00 na kanale CBS Reality. Powtórki w czwartki o 21:00 i niedziele o 22:00.

Na premierowe odcinki serii true crime „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” zapraszamy w każdy poniedziałek o 22:00 na CBS Reality.

źródło: KOMMITET PR

Facebook