Zabójstwo na Bałutach

źródło: KWP w Łodzi

Wspólne działania policjantów z Komendy wojewódzkiej i Miejskiej w Łodzi doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o zabójstwo 31-latka na łódzkich Bałutach.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia 2021 roku około godziny 11:00 w rejonie ulicy Kochanowskiego w Łodzi. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że w rejonie placu zabaw doszło do kłótni pomiędzy dwoma mężczyznami. W pewnym momencie utarczka słowna przerodziła się w rękoczyny. Jeden z mężczyzn zadał ostrym narzędziem cios drugiemu i oddalił się w kierunku ulicy Wspólnej. Na miejscu jako pierwsi znaleźli się policjanci, którzy udzielili pomocy przedmedycznej zaatakowanemu mężczyźnie. Następnie czynności przywracania życia przejęli medycy. Pomimo podjętych działań nie udało się uratować życia 31-letniego pokrzywdzonego. Od pierwszych chwil po zdarzeniu rozpoczęła się skrupulatna praca kryminalnych. Docierali oni do świadków, analizowali wszystkie istotne szczegóły, które mogły pomóc w wytypowaniu sprawcy. W ten sposób krok po kroku zawężali krąg podejrzewanych osób.

W rezultacie ustalono miejsce przebywania podejrzewanego. Policjanci wspierani przez kontrterrorystów, 21 stycznia 2021 roku weszli do budynku jednorodzinnego w podwarszawskich Łomiankach. Zatrzymali tam wytypowanego 36-latka. Mężczyzna nie stawiał oporu. Funkcjonariusze zabezpieczyli część odzieży, w którą był ubrany w dniu zdarzenia. Zabezpieczono również nóż. Dopiero szczegółowe badania pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy było to narzędzie zbrodni. Jeśli mężczyzna usłyszy zarzut zabójstwa, może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Łodzi

Facebook