Podejrzany o usiłowanie zabójstwa sąsiada

źródło: KWP w Katowicach

Policjanci wytropili i zatrzymali 55-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego 70-letniego sąsiada. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w niedzielę 31.01.2021 r. późnym wieczorem w Czechowicach-Dziedzicach. Na korytarzu budynku wielorodzinnego przy jednej z głównych ulic wywiązała się sprzeczka pomiędzy sąsiadami. W pewnym momencie 55-latek chwycił siekierę i uderzył nią swojego 70-letniego sąsiada. Następnie zabrał rower i uciekł z miejsca zdarzenia. Zakrwawionego 70-latka zobaczyła jego znajoma, która wezwała Policję i pogotowie ratunkowe. Ranny z obrażeniami zagrażającymi jego życiu został zabrany do szpitala.

Na miejsce przestępstwa przybyli policyjni detektywi i technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsca przestępstwa, zabezpieczając ślady i dowody. Oficer dyżurny bielskiej komendy rozesłał rysopis sprawcy do wszystkich jednostek i patroli policyjnych na terenie miasta i powiatu, a także sąsiednich komend Policji. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy. Na jego trop trafili policyjni wywiadowcy z bielskiego Wydziału Prewencji, którzy uzyskali informację o tym, gdzie był widziany mężczyzna. Chwilę późnej, razem z przewodnikami policyjnych psów tropiących komendy w Bielsku-Białej, zatrzymali zaskoczonego 55-latka w zaroślach parku przy jednej z czechowickich parafii. Mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu, był trzeźwy.

Sprawą zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Wyjaśnienie okoliczności zdarzenia, jego przebiegu i motywów działania sprawcy było priorytetem dla czechowickich śledczych. Kryminalni zebrali materiał dowodowy i przekazali pszczyńskiej prokuraturze, która nadzorowała czynności dochodzeniowo-śledcze. Prokurator po analizie zgromadzonego materiału dowodowego zdecydował o postawieniu 55-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do pszczyńskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd na wniosek śledczych postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu. Za zbrodnię usiłowania zabójstwa może spędzić za kratami nawet resztę swojego życia.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook