Kryminalne akta inspektor Biskupskiej

źródło: KOMMITET PR

Najsłynniejsza i najbardziej szanowana policjantka w kraju, Grażyna Biskupska, powróci na antenę CBS Reality 1 listopada o 22:00. W 2. sezonie serii true crime „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”, wyprodukowanym przez CBS Reality, przyjrzy się kolejnym morderstwom popełnionym w Warszawie i jej okolicach.

1. odsłona serii opowiadała o największych śledztwach z lat 90., przy których Grażyna Biskupska pracowała w czasie swojej 21-letniej służby. Składający się z 5 odcinków 2. sezon przygląda się natomiast zabójstwom, do których doszło na terenie Warszawy i w jej okolicach w ciągu ostatnich dwóch dekad. Była policjantka – wieloletnia funkcjonariuszka pionu dochodzeniowo-śledczego, była naczelnik Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji – rozmawia z ekspertami policyjnymi, którzy prowadzili te śledztwa; łączyli pozornie niezwiązane fakty, tropili morderców, brali udział w zatrzymaniach, przesłuchaniach oraz zbierali dowody potwierdzające winę sprawców.

Każdy z odcinków poświęcony jest jednej sprawie kryminalnej. Są tu historie zabójstw dokonanych z chęci zysku, z podtekstem zemsty, wykorzystujących naiwność ofiary lub jej całkowite zaskoczenie. Makabryczny przebieg spraw to czasem skutek przypadkowego splotu zdarzeń, a czasem wynik okrucieństwa i braku litości zabójcy.

Premiera serii w poniedziałek, 1 listopada o 22:00 na CBS Reality. Kolejne odcinki w poniedziałki o 22:00, do 29 listopada.

POLSKIE PRODUKCJE CBS REALITY

Obok znakomitych zagranicznych serii z gatunku true crime CBS Reality od kilku lat regularnie prezentuje również seriale, które specjalnie dla kanału zostały wyprodukowane w Polsce i opowiadają o lokalnych sprawach. Są to „Kryminalne śledztwa PRL” – seria skupiająca się na pracy milicji w tym pełnym absurdów czasie, „DNA polskich zbrodni” z Joanną Opiat-Bojarską oraz Marcinem Myszką, „Zawód: profiler” z Janem Gołębiowskim w roli prowadzącego. W 2020 premierę miał 1. sezon „Kryminalnych akt inspektor Biskupskiej“ oraz uznany przez krytyków dwuczęściowy dokument „Dzieci siostry Bernadetty“.

źródło: KOMMITET PR

Facebook