Seryjni złodzieje

źródło: KWP w Krakowie

Przez kilka ostatnich miesięcy na terenie powiatu oświęcimskiego dochodziło do kradzieży paliwa na stacjach paliw, natomiast w ostatnich tygodniach doszło do włamania do przysklepowej wiaty z butlami gazowymi na terenie Nowej Wsi. Pracujący nad sprawami policjanci z kęckiego komisariatu Policji w wyniku przeprowadzonych wielu czynności wykrywczych oraz wnikliwe przeprowadzonej analizie zabezpieczonych dowodów ustalili, że związek z przestępczym procederem ma dwóch mężczyzn, tj.27-latek z gminy Kęty oraz 28-latek z gminy Wilamowice. 20 września br., po północy, policjanci zatrzymali ich w Kętach, tuż po kradzieży z włamaniem do wiaty z butlami gazowymi. Sprawcy trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie.

Na podstawie zebranych dowodów obaj usłyszeli zarzuty dwóch kradzieży z włamaniem do wiat z butlami gazowymi oraz 50 zarzutów kradzieży paliwa na stacjach paliw znajdujących się na terenie Małopolski i Śląska.

Dwa dni później, 22.04.br., podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Następnie trafili przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia podejrzani zostali osadzeni w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KWP w Krakowie

Facebook