28 ciosów

źródło fot. CBS REALITY

Grażyna Biskupska była naczelnikiem wydziału ds. zwalczania aktów terroru w Komendzie Stołecznej Policji, a potem naczelnikiem w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji. Dziesięć lat temu przeszła na emeryturę, ale znowu jest o niej głośno, a to za sprawą 2. sezonu dokumentalnej serii CBS Reality, w której opowiada o brutalnych zabójstwach popełnionych na terenie Warszawy i okolic w ciągu ostatnich 20 lat. W programie Biskupska rozmawia z ekspertami policyjnymi, którzy prowadzili te śledztwa; łączyli pozornie niezwiązane fakty, tropili morderców, brali udział w zatrzymaniach, przesłuchaniach oraz zbierali dowody potwierdzające winę sprawców.

W 3. odcinku serii „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” przenosimy się do lutego 2002 roku, kiedy to doszło do brutalnego napadu na starszą kobietę. Pani Olga mieszkała na jednym z bielańskich osiedli. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa, pomocna i lubiana przez sąsiadów, z którymi często rozmawiała. Starsza pani prowadziła aktywne życie – często przyjmowała gości, codziennie wychodziła na spacery i do ulubionego baru mlecznego, gdzie się stołowała, czasem pomagała też bezdomnej dziewczynie z okolicy, której dawała ubrania, a nawet drobne pieniądze.

Andrzej Kawczyński, fot. cbs reality

W lutym 2002 roku sąsiadów kobiety zaniepokoił fakt, że od paru dni nie widzieli pani Olgi, a ona sama nie reagowała na pukanie do drzwi. Mieszkanie było zamknięte, a ze środka dobiegał cichy pogłos włączonego telewizora, jednak w jej oknach przez cały czas było ciemno. Mieszkańcy bloku zawiadomili bliskich starszej pani. Na miejsce przyjechał znajomy rodziny, który postanowił wejść do domu przez uchylone drzwi balkonowe.

W środku zastał wstrząsający widok. Wszędzie widać było ślady walki i plądrowania mieszkania. W kuchni obok kuchennego stołu leżało ciało starszej kobiety. Biegli naliczyli na jej ciele 28 ciosów zadanych tępym narzędziem. Wezwana na miejsce policja przez wiele godzin zabezpieczała ślady i zbierała dowody, by odczytać z nich, co tak naprawdę wydarzyło się na bielańskim osiedlu. Wiele wskazywało na to, że do zabójstwa pani Olgi doszło wieczorem, świadczył o tym strój nocny, który miała na sobie. To z kolei mogło oznaczać, że zabójca był osobą znaną starszej pani, może nawet z nią zaprzyjaźnioną.

Emisja 3. odcinka serii true crime „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” w poniedziałek, 15 listopada o 22:00 na CBS Reality Powtórka 2. odcinka odbędzie się tego samego dnia o 21:00.

Na premierowe odcinki serii zapraszamy w każdy poniedziałek o 22:00 na kanale CBS Reality.

źródło: KOMMITET PR

Facebook