Zatrzymany przez „łowców cieni”

źródło: cbśp

Policjanci z Zarządu w Katowicach i z grupy „łowców cieni” CBŚP zatrzymali poszukiwanego czerwoną notą Interpolu 64-letniego Fernando F. obywatela Portugalii. Mężczyzna był ścigany przez Argentynę w związku z podejrzeniem dokonania przestępstw narkotykowych, głównie przemytu kokainy, prania pieniędzy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Informacja o tym, że poszukiwany czerwoną notą Interpolu mężczyzna może przebywać na terenie Polski dotarła do policjantów z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji i z grupy tzw. łowców cieni. Fernando F., obywatel Portugalii, był ścigany od 2015 roku przez służby argentyńskie, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw narkotykowych, głównie przemytu kokainy, ale także prania pieniędzy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Zgodnie z argentyńskim prawem, tego typu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 27 lat.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do Polski przyleciał 21 stycznia 2022 roku, posługując się sfałszowanym paszportem greckim. Wpadł na lotnisku w Balicach, gdy próbował odlecieć do Portugalii. Współpracę ze służbami zagranicznymi koordynował i wspierał oficer łącznikowy CBŚP przy Europolu. W działaniach na lotnisku wsparcia udzielili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach KaOSG.

źródło: CBŚP

Facebook