Nielegalne wyroby akcyzowe

źródło: KWP Kraków

Policjanci Wydziału Kryminalnego i Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach wspólnie z funkcjonariuszami służby celno – skarbowej z Krakowa ustalili, że 47–letni mieszkaniec powiatu proszowickiego trudni się produkcją krajanki tytoniowej oraz nielegalnym handlem tytoniem. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znajdujących się na posesji ujawnili ponad 7 ton liści tytoniowych i prawie 370 kg suszu oraz krajanki tytoniowej. W trakcie prowadzonych czynności w tylnej części garażu ujawniono zakamuflowane, specjalnie przystosowane pomieszczenie, a w nim maszynę służącą do produkcji krajanki tytoniowej. Co więcej, pomieszczenie było wyposażone w system monitoringu, więc na bieżąco można było obserwować co się dzieje w pobliżu garażu.

47-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut przechowania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Grozi mu wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora, do czasu sądowego finału sprawy musi stawiać się 2 razy w tygodniu w ramach dozoru w jednostce Policji i ma zakaz opuszczania kraju

Funkcjonariusze w ramach tej realizacji dokonali również przeszukania w powiecie proszowickim posesji 38-letniego współpracownika podejrzanego ujawniając 20 kg krajanki tytoniowej. 38-latek również został zatrzymany i usłyszał podobne zarzuty. Wprowadzenie tej ilości nieopodatkowanego tytoniu do obrotu spowodowałoby uszczuplenie Skarbu Państwa o prawie cztery miliony złotych.

źródło: KWP Kraków

Facebook