Podejrzany o zabójstwo 29-latki

źródło: Policja Opolska

22 marca, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że rodzina i znajomi nie mają kontaktu z 29-letnią kobietą. Policjanci pojechali do jej miejsca zamieszkania. W związku z faktem, że na wezwania nikt nie odpowiadał, a drzwi były zamknięte, funkcjonariusze wspólnie ze strażakami weszli siłowo do lokalu.

W trakcie sprawdzania mieszkania mundurowi znaleźli ciało młodej kobiety. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonali niezbędne czynności procesowe i zabezpieczyli ślady. Przeprowadzili także oględziny z udziałem biegłego lekarza. Natomiast ciało kobiety zostało zabezpieczone do sekcji.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili, że podejrzewany może przebywać na terenie województwa dolnośląskiego, gdzie został zatrzymany. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesiączny areszt tymczasowy. Teraz 27-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Policja Opolska

Facebook