Odpowie za zabójstwo

fot. KWP Olsztyn

W niedzielę 22 maja br. oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który z poważnymi obrażeniami ciała został znaleziony przed jednym z domów na terenie miasta. Natychmiast na miejsce wezwano służby ratunkowe. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora m.in. wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ujawnione ślady. Od samego początku podejrzewano, że do śmierci mężczyzny przyczyniła się inna osoba. Zatrzymano 25-letniego mieszkańca Olsztyna, członka rodziny zmarłego.

Wyjaśnieniem okoliczności śmierci 47-latka zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy już na miejscu zdarzenia wykonali szereg czynności. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili jego prawdopodobny przebieg. W jednym z domów na terenie Olsztyna miało dojść do awantury między mężczyznami, w trakcie której 25-latek kilkukrotnie ugodził nożem 47-latka. Jak się później okazało, rany były na tyle poważne, że doprowadziły do śmierci mężczyzny. Policjanci w trakcie sprawdzania posesji zabezpieczyli narzędzie zbrodni, które zostało znalezione w pobliżu domu.

Interweniujący policjanci zatrzymali 25-latka bezpośrednio po zdarzeniu. Mężczyzna był agresywny i swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siebie oraz innych osób. Został przewieziony do szpitala, gdzie zaatakował policjantkę oraz pielęgniarkę. Mężczyźnie pobrano krew do badań laboratoryjnych w celu ustalenia czy w chwili zdarzenia był on pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek 23 maja został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty zabójstwa oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Tego samego dnia sąd wobec 25-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratur Rejonowa Olsztyn-Południe.

źródło: KWP w Olsztynie

Facebook