Powrót do kraju

fot. Policja

Kryminalni z Częstochowy wpadli na trop 54-letniego mężczyzny, poszukiwanego za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, wymuszenie rozbójnicze, sutenerstwo i przestępstwa narkotykowe, popełnione kilkanaście lat temu. Za swoje czyny kilka lat spędził w więzieniu. Sąd zgodził się na warunkowe zwolnienie z odbycia pozostałej części zasądzonej kary. Gdy wyszedł na wolność i zaczął ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, częstochowski sąd postanowił odwołać warunkowe zwolnienie i wydał za nim list gończy.

Ustalenia wskazywały, że 54-latek ukrywa się poza granicami naszego kraju, dlatego wszczęto poszukiwania międzynarodowe czerwoną notą Interpolu.

Policjanci z częstochowskiego referatu poszukiwań ustalili, że przebywa on na terytorium Wielkiej Brytanii. Zdobyte informacje przekazali za pośrednictwem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji brytyjskim organom ścigania.

Pod koniec 2020 roku mężczyzna został tam zatrzymany i po prawie 2 latach przekazany stronie polskiej, dzięki czemu nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Najbliższe 1,5 roku spędzi teraz w więzieniu.

źródło: Policja Śląska

Facebook