Najnowsze

Śmierć to dopiero początek koszmaru

fragm. okładki Wydawnictwo Initium

W Warszawie uprowadzonych zostaje sześć dziewczyn z bogatych rodzin. Wszystkie mają po siedemnaście lat i znikają w środku nocy z własnych domów na strzeżonych osiedlach. Porywacz doskonale zaciera ślady, nagrania z monitoringu nie rozpoznają twarzy, zawodzą systemy ochrony. Z domów nic nie ginie, nikt nie żąda okupu. Media nazywają przestępcę Postrachem i napędzają spiralę strachu. Gdy ten wreszcie wpada w ręce policji, uparcie milczy i nie przyznaje się do winy. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że ktoś już wydał na niego wyrok…

Maciej i Borys prowadzą całkiem intratny, choć nie do końca legalny biznes. Dostarczają sprawiedliwości, gdy Temida zbyt mocno przymyka oczy. Pewnego dnia dostają zlecenie, które może okazać się najtrudniejsze w ich karierze – muszą wydostać Postracha z aresztu i oddać w ręce rodziców porwanych dzieci. Ruszają do akcji, okazuje się jednak, że dotychczasowy koszmar był zaledwie preludium do tego, co Postrach przygotował dla swoich ofiar.

Michał Śmielak – Rocznik ’79, urodzony w Karkonoszach, zamieszkały w Sandomierzu. Te dwa ostatnie fakty sprawiają, że akcje swoich książek osadza najchętniej w górach lub w małych miasteczkach i wsiach. Uważa, że podstawą książki jest dobrze opowiedziana historia, dużo humoru i obowiązkowy trup. Zadebiutował w 2021 roku świetnie przyjętym przez czytelników kryminałem Znachor i idąc za ciosem, opublikował już cztery wypełnione zbrodnią powieści. Książka Wnyki została nominowana do konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, a Znachor do Kryminalnego Debiutu Roku. Prywatnie głównie pisze, zajmuje się rekonstrukcją historyczną i branżą telekomunikacyjną. Miłośnik dobrego jedzenia, ciemnego piwa i motocykli. Spotkanie z autorem odbędzie się 7 września online.

Premiera: 7.09.2022

Facebook