Bomba na Zaporze

KPP w Lubaniu

22.09 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał informację dotyczącą podejrzanego zachowania dwóch osób przebywających w okolicach zapory wodnej Czocha. Zgłaszający przekazał, że osoby te przenoszą z samochodu osobowego podejrzane przedmioty i układają je na czołowej części zapory. Na miejsce skierowano patrol z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Po przybyciu okazało się, że osoby przenoszą niebezpieczne ładunki na frontową część zapory. Jeden z mężczyzn został obezwładniony przez służby mundurowe podczas próby ucieczki, jednak w tej samej chwili drugi podjął próbę oddalenia się z miejsca zdarzenia samochodem. Ujawnione niebezpieczne przedmioty zostały przekazane funkcjonariuszom patrolu saperskiego.

Po krótkotrwałym pościgu podejrzany stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do wypadku drogowego z innym pojazdem. W wyniku zdarzenia doszło do uwięzienia osób, które znajdowały się wewnątrz pojazdu. Do działań przyłączyli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lubańskiego, ratownicy z pogotowia ratunkowego oraz pracownicy lubańskiego zarządu dróg.

Przedstawiona wyżej historia to jedynie scenariusz powiatowych ćwiczeń obronnych przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Lubaniu. Głównym ich celem było doskonalenie praktycznych umiejętności w zakresie współdziałania służb i organów administracji w sytuacjach kryzysowych.

źródło: Policja Dolnośląska

Facebook