ZWABIĆ DZIECIAKA, STWORZYĆ MORDERCĘ

PRAWDZIWA HISTORIA ELMERA WAYNE’A HENLEYA I CANDY MANA

W 1971 roku czternastoletni Elmer Wayne Henley Jr. dzięki swojemu koledze Davidowi Brooksowi poznaje Deana Corlla. Corll, znany jako Candy Man, to bezlitosny drapieżca i seryjny morderca, który manipuluje młodymi chłopcami. Elmer i David wchodzą w układ z Corllem – za każdego przyprowadzonego chłopca otrzymują 200 dolarów. Początkowo Henley nie zdaje sobie sprawy, na co się pisze, ale szybko zostaje wciągnięty w świat manipulacji i brutalnych zbrodni. Pomaga Corllowi w mordowaniu i ukrywaniu ciał.

8 sierpnia 1973 roku Elmer Wayne Henley dzwoni na policję i przyznaje się do zastrzelenia Deana Corlla. Na jaw wychodzą nie tylko wstrząsające szczegóły ich zbrodni, ale też toksycznej relacji.

W książce Uczeń seryjnego mordercy Katherine Ramsland, Tracy Ullman i sam Henley opowiadają o uzależnieniu od sadystycznego seryjnego mordercy. To przerażająca historia true crime, która ujawnia mechanizmy manipulacji i psychologię drapieżców. Uczeń seryjnego mordercy daje wnikliwy wgląd w mroczne zakamarki ludzkiego umysłu i zwraca uwagę na zachowanie czujności w obliczu podejrzanych zachowań.

Genialne studium zarażania złem. Jak delikatne, stopniowe przesuwanie granic prowadzi do obudzenia w młodym człowieku najgorszych instynktów? Jak traktować nastolatka, który wpada w sidła seryjnego zabójcy, poddaje się jego manipulacji i ulega pokusom, lekceważąc konsekwencje? Doktor psychologii sądowej i kryminolożka pieczołowicie bada mechanizmy, które sprawiają, że zwykły, uczciwy człowiek nie potrafi oprzeć się czarowi uwodzicielskiego psychopaty.- Renata z Worka Kości

To nie tylko opowieść o seryjnym mordercy. To nie tylko opowieść o serii straszliwych zbrodni. To przede wszystkim historia o tym, jak łatwo młodego człowieka zmienić w potwora. Jak skomplikowany i trudny do zrozumienia jest ludzki umysł. I o tym, jak czasami trudno uchronić jest nasze dzieci. Tak przed staniem się ofiarą, jak i sprawcą. – Wojciech Chmielarz

Dr Katherine Ramsland
Wykłada psychologię sądową i kryminologię na Uniwersytecie DeSales w Pensylwanii. Autorka książek non-fiction (m.in. Jak złapać mordercę), występowała jako ekspertka w ponad 250 dokumentach kryminalnych, podcastach i programach informacyjnych. Producentka wykonawcza programu Murder House Flip i Spowiedź seryjnego mordercy (2022), a także konsultantka produkcji seriali Kości, CSI, Alienista.

Tracy Ullman
To producentka filmów dokumentalnych, reżyserka i scenarzystka mieszkająca w Chicago. Wyprodukowała dziesiątki programów telewizyjnych non-fiction dla Discovery Networks, Oxygen, AETN Networks i PBS. Jej najnowsza produkcja to sześcioodcinkowy limitowany serial dokumentalny o seryjnym mordercy Johnie Waynie Gacym i nowych odkryciach dokonanych w jego sprawie dla serwisu streamingowego Peacock stacji NBC.

 

Powyższy opis pochodzi od Wydawcy.

Facebook