Nie ma ciała, nie ma zbrodni… Ale czy na pewno?

CBS REALITY, Zbrodnia bez ciała

Czy można kogoś skazać za dokonanie zabójstwa bez koronnego dowodu, jakim jest ciało ofiary? Okazuje się, że tak. Pięcioodcinkowy serial dokumentalny „Zbrodnia bez ciała” opowiada o pięciu przypadkach, w których sprawcy byli pewni, że dokonali zbrodni doskonałej. Tak skutecznie pozbyli się jednego z najważniejszych dowodów w śledztwie, że przekonani byli o swojej bezkarności… aż do ogłoszenia przez sąd wyroku skazującego.

O zbrodniach i śledztwach opowiadają eksperci: Diana Brzezińska, prawniczka, współautorka książki „Zbrodnie bez ciał”, profiler Jan Gołębiowski, lokalni dziennikarze, psychologowie, specjaliści od śladów biologicznych, medycyny sądowej, a także badań za pomocą poligrafu i georadaru.

W 3. odcinku serii poznajemy historię małżeństwa Anny i Marka G. W zasadzie od początku związku nie za bardzo im się układało. Choć na zewnątrz wyglądali jak normalna, szczęśliwa para, to Marek, policjant z Sosnowca, oszukiwał i zdradzał żonę. Kobieta czuła, że coś jest nie tak, ale mimo wszystko robiła wiele, by zatrzymać męża przy sobie. Zwierzała się matce  i siostrze, że czuje się osamotniona, a częste służbowe wyjazdy męża bardzo ją denerwują. Z drugiej strony, Marek G. opowiadał kochance o swojej samotności w małżeństwie i poczuciu odtrącenia, gdyż Anna całą swoją uwagę poświęcała córce. Nie dowiemy się jednak nigdy całej prawdy o tym związku.

Pewnego dnia w mieszkaniu rodziny G. doszło do kłótni między małżonkami. Jej przyczyną, według Marka, miały być niepodlane kwiaty. Anna po tej awanturze była ponoć bardzo zdenerwowana i wyszła z domu, do którego już nie wróciła. Według słów męża, porzuciła go i ich dwuletnią córkę. Marek powiadomił policję o zaginięciu żony, jednak poza tym nie wydawał się zbytnio zaangażowany w poszukiwania. Szybko wyszło na jaw, że miał romans z koleżanką z komendy oraz konta na wielu portalach randkowych.

Powoli w sprawie zaczęły się pojawiać nowe wątpliwości i na męża Anny padł cień podejrzeń. Marek G. do końca utrzymywał, że to on jest ofiarą w tej historii: żona go opuściła, wyjechała bez słowa i zostawiła małe dziecko. Twierdził, że Anna cały czas gdzieś żyje i się ukrywa, a dowodem tego miał być fakt, że ciało Anny się nie odnalazło. Marek G. był przekonany, że dokonał zbrodni doskonałej.

W 3. odcinku serii „Zbrodnia bez ciała”, którego emisja już we wtorek, 18 października o 21:00 na CBS Reality, o morderstwie oraz prowadzonym dochodzeniu opowiedzą eksperci i goście: Diana Brzezińska, prawniczka i współautorka książki „Zbrodnie bez ciał”, psycholog kryminalny Jan Gołębiowski oraz dziennikarz „Gazety Wyborczej” Marcin Pietraszewski. Tajniki działania poligrafu, potocznie zwanego wykrywaczem kłamstw, przybliży biegły sądowy Tomasz Wilk, a o zbieraniu i badaniu śladów na miejscu zbrodni opowie Ludomir Niewiadomski, technik kryminalistyczny.

Na premierowe odcinki serii true crime „Zbrodnia bez ciała” zapraszamy w każdy wtorek o 21:00 na kanale CBS Reality.

źródło: KoMMitet PR

Facebook