Kokaina to nie suplement

Policja Dolnośląska

W piątek funkcjonariusze z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego jaworskiej jednostki, podczas nocnego patrolu jednej z ulic Jawora, około godz. 2:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. 30-letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego był trzeźwy, ale rozszerzone źrenice oraz mocne zdenerwowanie mogło wskazywać, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających.

Podczas interwencji mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć mundurowym, co robi w Jaworze i dokąd jedzie. W wyniku przeszukania pojazdu policjanci ujawnili trzy plastikowe opakowania z zawartością białej skrystalizowanej substancji, jedno opakowanie wypełnione białymi tabletkami, 42 sztuki amunicji oraz 24 pojemniki z tworzywa sztucznego z zawartością białego proszku. Kierowca miał także przy sobie spory zapas gotówki w łącznej kwocie blisko 7 tysięcy złotych i tłumaczył funkcjonariuszom, że przewozi suplementy diety. Jakby tego było mało, przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało w organizmie mężczyzny obecność kokainy.

30-latek został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do Jaworskiego Centrum Medycznego, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań. Pojazd został natomiast zabezpieczony przez pomoc drogową. Mężczyźnie zatrzymano również prawo jazdy. Przeprowadzone badanie zabezpieczonych substancji testerem narkotykowym wykazało, że 30-latek posiadał kokainę. W sumie, w ręce jaworskich policjantów wpadło ponad 425 porcji handlowych tego narkotyku.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychotropowych oraz amunicji bez wymaganego prawem zezwolenia. Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

źródło: Policja Dolnośląska

Facebook