Magazyn z nielegalnymi farmaceutykami

CBŚP
W lutym 2022 roku, policjanci z Zarządów w Poznaniu i w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą głównie na terenie Poznania i okolic. Członkowie gangu zajmowali się nielegalną produkcją i handlem różnego rodzaju środkami farmaceutycznymi, przede wszystkim psychotropowymi, anabolikami i na potencję. Wówczas to zatrzymano 34 osoby, zabezpieczono setki tysięcy produktów leczniczych o szerokim spektrum działania, a także inne półfabrykaty służące do ich produkcji, o łącznej wartości co najmniej 40 mln zł. Na poczet przyszłych kar, środków karnych oraz kosztów sądowych zabezpieczono również mienie należące do podejrzanych o łącznej wartości ponad 10 mln zł.

Policjanci z Zarządu w Poznaniu CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w dalszym ciągu skrupulatnie weryfikowali zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy i ustalali nowe fakty. W wyniku tej pracy oraz we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, ustalono kolejne miejsce przechowywania sfałszowanych produktów leczniczych.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku na terenie powiatu kościańskiego policjanci przeprowadzili działania, podczas których znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy sfałszowanych produktów leczniczych, głównie psychotropowych, anabolików i na potencję, o łącznej wartości ok. 10 mln zł. W trakcie akcji policjanci przejęli także dwie maszyny służące do nielegalnej produkcji środków farmaceutycznych.

W ramach tych działań do sprawy funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, którym w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez produkcję, przechowywanie, wprowadzanie do obrotu i odpłatne udostępnianie sfałszowanych produktów leczniczych. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu, zastosował wobec jednego z podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło: CBŚP

Facebook