Czarny rynek

służby austriackie

Służby austriackie we współpracy z policjantami Zarządu w Kielcach CBŚP, przeprowadziły działania na terenie Austrii, w wyniku których zatrzymano osoby powiązane z międzynarodowym gangiem motocyklowym. Część zatrzymanych jest również związana z ekstremistyczną, neonazistowską organizacją przestępczą działającą w Austrii, zajmującą się między innymi handlem bronią i amunicją, materiałami wybuchowymi oraz narkotykami.

Policjanci kieleckiego CBŚP monitorując czarny rynek broni palnej i amunicji w Polsce, dotarli do informacji dotyczącej obywatela Austrii, który może nielegalnie handlować bronią na terenie Unii Europejskiej. Polscy policjanci przystąpili do działań, ściśle współpracując z austriackimi funkcjonariuszami, którym przekazali informacje o miejscach możliwego magazynowania broni w Austrii, między innymi w Wiedniu.

Służby austriackie łącznie przeszukały 13 nieruchomości i zatrzymały wytypowanego przez policjantów CBŚP, obywatela Austrii, a także przejęły ponad 150 jednostek broni palnej, w tym kilkadziesiąt egzemplarzy broni długiej, kilkadziesiąt pistoletów maszynowych, blisko sto pistoletów samopowtarzalnych, ponad tysiąc elementów broni, blisko 400 sztuk broni sygnałowej i ponad 10 tys. sztuk amunicji, a także granatniki i granaty dymne. Austriaccy funkcjonariusze zabezpieczyli również emblematy i flagi o symbolice nazistowskiej oraz 1 kg kokainy i 5 kg marihuany.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna mógł handlować bronią i amunicją na terenie wielu krajów Unii Europejskiej i był członkiem znanego międzynarodowego gangu motocyklowego, działającego w wielu krajach na kilku kontynentach. Łącznie służby austriackie zatrzymały 6 osób, które następnie zostały tymczasowo aresztowane. Będą odpowiadać przed austriackim wymiarem sprawiedliwości zgodnie z miejscowym prawem.

źródło: CBŚP

Facebook