Podpalili altanę z ciałem skatowanego

źródło: KPP w Strzelinie
W miniony piątek, 7 lipca br., przed godziną 3:00 w nocy dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie w sprawie ujawnienia przez strażaków zwłok mężczyzny podczas akcji gaśniczej na terenie ogrodów działkowych w Strzelinie.

Dzięki zaangażowaniu w sprawę śledczych strzelińskiej jednostki Policji i sprawnemu działaniu prokuratury jeszcze tego samego dnia do sprawy zatrzymano 43-latka oraz 33-letnią kobieta (oboje mieszkańcy powiatu strzelińskiego). W toku wykonywanych czynności procesowych śledczy ustalili, że na terenie ogrodów działkowych sprawcy wspólnie z 39-latkiem spożywali alkohol. Jednak w trakcie libacji wywiązała się awantura. Jak ustalono sprawcy stosowali przemoc fizyczną w postaci zadawania uderzeń w głowę, kopania oraz zadawania ciosów twardym przedmiotem powodując u mężczyzny obrażenia ciała skutkujące zgonem. Z akt śledztwa wynika również, że sprawcy niezwłocznie oddalili się z miejsca. Jednak po pewnym czasie wrócili tam, aby zatrzeć ślady popełnionej zbrodni poprzez podpalenie altany.

W minioną niedzielę 9 lipca br., podczas posiedzenia w sądzie zapadła decyzja wobec sprawców 43-latka oraz 33-latki o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcom zarzut, za który grozi do 25 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Strzelinie

Facebook