Najnowsze

Nielegalne salony gier hazardowych

Policja Dolnośląska

Funkcjonariusze zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że w dwóch budynkach na terenie miasta znajdują się punkty z automatami do gier hazardowych. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do budynków i zastali w ich wnętrzu łącznie sześć włączonych urządzeń. Czynności, które zostały przeprowadzone na miejscu potwierdziły, że jest to sprzęt służący do nielegalnego hazardu.

Walka z przestępczością gospodarczą jest jednym z ważniejszych celów Policji. Nielegalne salony gier hazardowych to poważny problem, z którym skutecznie mierzą się funkcjonariusze różnych służb. Nie zawsze jest to łatwa i prosta sprawa. Obiekty te nie są ogólnodostępne, nie są w żaden sposób oznaczone, a nad ich wejściami często umieszczone są kamery. Oznaczać to może, iż goście tych miejsc są ściśle selekcjonowani. Na szczęście metody pracy policjantów są na tyle skuteczne, że dokonują oni natychmiastowych ich likwidacji.

Taki finał spotkał właśnie zarządzających obiektami w Oleśnicy. Mężczyźni muszą się liczyć z dotkliwą karą, o której mówi art. 107 Kodeksu Karnego Skarbowego. Mogą być to kary finansowe bądź nawet pozbawienia wolności do lat trzech. Przy tej okazji warto przypomnieć, iż kary nie ominą również osób korzystających z nielegalnych punktów do gier. Obecnie w Polce korzystanie z automatów do gier hazardowych może odbywać się jedynie w kasynach prowadzonych przez Totalizatora Sportowego.

źródło: KPP w Oleśnicy

Facebook