Laboratorium amfetaminy

źródło: CBŚP

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali laboratorium amfetaminy znajdujące się w powiecie oleśnickim w województwie  dolnośląskim. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że laboratorium mogło działać w wynajętym warsztacie samochodowym od kwietnia 2023 roku. Wyprodukowane narkotyki najprawdopodobniej były rozprowadzane na terenie województwa dolnośląskiego. Szczególną uwagę policjantów wzbudził nowoczesny system monitoringu, obejmujący garaż oraz teren wokół niego.

Likwidując laboratorium policjanci przejęli 5,5 litra amfetaminy, 5 kg marihuany, prekursory narkotykowe, zabezpieczyli także dwa skonstruowane samodzielnie reaktory, chłodnice, szkła laboratoryjnego i inne przedmioty niezbędne do produkcji narkotyku. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w jednym cyklu w tym laboratorium można było wyprodukować około 6 litrów płynnej amfetaminy.

Do sprawy zatrzymano cztery osoby, którym w Prokuraturze Rejonowej w Oleśnicy przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i produkcji środków psychotropowych w znacznych ilościach. Na bazie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Oleśnicy zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

źródło: CBŚP

Facebook