Szturmem na wieżowiec

źródło: Policja Podkarpacka

Skuteczność działań policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania. Nieodłącznym elementem ich służby są treningi i ćwiczenia podczas zainscenizowanych zdarzeń, które gwarantują odpowiednią formę oraz pełne przygotowanie do działań w sytuacji zagrożenia.

Specyfika realizacji tych wszystkich zadań wymaga od funkcjonariuszy pełniących służbę w tej specjalistycznej jednostce doskonałej sprawności fizycznej, panowania nad stresem, emocjami oraz umiejętności współpracy i współdziałania. W czasie wymagających treningów policjanci opanowują szereg specjalistycznych zagadnień, w tym taktykę działań oraz strzelanie, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje.

Na terenie jednego z budynków w Rzeszowie, funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności. Obiekt ten pozwalał na realną symulację działań i możliwość przetrenowania m.in. zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców oraz szturmu na budynek z wykorzystaniem środków pozoracji pola walki.

Instruktorzy rzeszowskich kontrterrorystów stworzyli warunki zbliżone do realnych działań bojowych, wprowadzili funkcjonariuszy w przygotowany wcześniej scenariusz działań oraz omówili specyfikę budynku. Na zakończenie zostały podsumowane i omówione trenowane założenia.

Przeprowadzenie ćwiczeń było możliwe dzięki uprzejmości DevelopResu Sp. z o.o., który udostępnił budynek w którym policjanci mogli w realnych warunkach doskonalić swoje umiejętności.

 

źródło: Policja Podkarpacka

Facebook