Brutalny napad w Wólce Kosowskiej

KSP

Policjanci tzw. „Archiwum X” Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw ustalili kolejną osobę odpowiedzialną za szczególnie brutalny napad, do jakiego doszło w marcu 2013 roku w Wólce Kosowskiej. To członek zorganizowanej grupy przestępczej, który odpowie za atak z bronią na konwojentów przewożących gotówkę do banku, znajdującego się na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej.

Realizacja przygotowana przez policjantów z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji i SPKP w Warszawie została przeprowadzona w ramach śledztwa prowadzonego przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

W wyniku intensywnie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że odbywający obecnie karę pozbawienia wolności 53-latek jest piątą osobą odpowiedzialną za napad z bronią w ręku na konwojentów przewożących pieniądze do banku w Wólce Kosowskiej.

Podejrzany został przewieziony do prokuratury z aresztu śledczego, w którym odbywa karę pozbawienia wolności, m.in. za napady z użyciem broni. Prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania zabójstwa i wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił.

źródło: KSP

Facebook