Najnowsze

Pełnili rolę odbieraków

cbśp

Uwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy policjantów z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji było zatrzymanie na terenie Wrocławia sześciu mężczyzn oraz dwóch kobiet, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie dokonywali oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.

Z ustaleń śledztwa wynika, że zatrzymani w grupie najprawdopodobniej pełnili role „odbieraków”, tzn. byli w ciągłym kontakcie i dyspozycji osób dokonujących oszustw i na ich polecenia odbierali pieniądze i kosztowności od poszkodowanych. Według śledczych, w 2022 i 2023 roku podejrzani mogli odebrać od pokrzywdzonych pieniądze w różnej walucie oraz biżuterię, o łącznej wartości ponad miliona złotych.

Podejrzani byli całkowicie zaskoczeni wizytą policjantów w swoich mieszkaniach. Nie spodziewali się zatrzymań. Podczas przeszukań zabezpieczono m.in. pieniądze i telefony komórkowe mogące służyć w przestępczej działalności. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także dokonania kilkunastu oszustw. Wobec 7 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

źródło: CBŚP

Facebook