Szkolenia strzeleckie

źródło: CBŚP

Policjanci CBŚP szkolili się zakresu wyszkolenia strzeleckiego w mroźnych warunkach zimowych. Funkcjonariusze doskonalili umiejętności z zakresu wykorzystania różnych rodzajów broni w tym karabinków, pistoletów maszynowych, strzelb gładkolufowych i broni krótkiej. W trzydniowych zajęciach udział wzięło kilkudziesięciu policjantów, na co dzień zajmujących się zatrzymywaniem osób niebezpiecznych lub ochroną świadków.

Szkolenie przeprowadzono w województwie małopolskim, na strzelnicy w okolicach Krakowa, gdzie funkcjonariusze doskonalili umiejętności z zakresu wykorzystania różnych rodzajów broni, w tym karabinków, pistoletów maszynowych, strzelb gładkolufowych i broni krótkiej. Strzelanie realizowano w formie statycznej ale także dynamicznej, jak również z wykorzystaniem pojazdów.

Policjanci wykonywali zadania szkoleniowe pod okiem instruktorów, emerytowanych żołnierzy jednostki wojskowej „GROM”, z odwzorowaniem realnych scenariuszy, które mogą ich spotkać w codziennej służbie związanej ze zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Organizatorem szkolenia był Zarząd w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji, a w szkoleniu brali udział funkcjonariusze z zespołu specjalnego z Zarządu w Rzeszowie i Zarządu I CBŚP.

 

źródło: CBŚP

Facebook